ФОРУМОТ Е НАШ
Прашања до Администраторот ? - Page 4 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Прашања до Администраторот ? - Page 4 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Прашања до Администраторот ?

Go down 
+16
OPINOK
Scarlett O'Hara
Lidija
CENTO
Pancho Villa
eftimoskatb
Ангела
Green Power
Venco
Билјана
Далила
Бе Перо
СтончиС
GokaGrozni
MaJkLcAr
SiNaPsA`
20 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Шпионирање   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyНед 07 Сеп 2008, 9:25 pm

Никој не ми одговори: Како може да се шпионираат членовите? :lol: :lol:

Шала на страна, озбилно е корисно да може да се види форум-локацијата на корисникот. Нешто ти треба човекот и - го ловиш таму!
Ако случајно администраторите сметаат дека ова не е етично, тогаш во ред ;)
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 12:48 pm

Што значи она Template Team (го видов само кај женскиот дел од форумџиите)?
И што е со оние точки што трепкаат? Кај некого е една, кај некого повеќе?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 12:55 pm

Бе Перо напиша:
Што значи она Template Team (го видов само кај женскиот дел од форумџиите)?
И што е со оние точки што трепкаат? Кај некого е една, кај некого повеќе?

Бе Перо, ај прифати ме да бидам член на групата Музика.

(отвори мејл ;) )
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 1:02 pm

Тања напиша:
Бе Перо напиша:
Што значи она Template Team (го видов само кај женскиот дел од форумџиите)?
И што е со оние точки што трепкаат? Кај некого е една, кај некого повеќе?

Бе Перо, ај прифати ме да бидам член на групата Музика.

(отвори мејл ;) )

Еве, те примив ;) :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 1:32 pm

Благодарам што го прифативте предизвикот да бидете во "мојата" група :P ....Ве примив со најголемо задоволство, иако бев изненаден од отворањето на групата ;)
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 1:47 pm

Green Power напиша:
Благодарам што го прифативте предизвикот да бидете во "мојата" група :P ....Ве примив со најголемо задоволство, иако бев изненаден од отворањето на групата ;)

Задоволството е наше, Грини :D

Почитуван администраторе,
Ќе може ли името на мојата група да се смени во Македонски јазик и книжевност? Литература си е убав збор, ама не е наш ;)
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела


Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 2:06 pm

сакам и кај мене како кај грини да ја нема црната трака со сините топчиња што треперат.. :roll: тханкс
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 2:09 pm

Angela напиша:
сакам и кај мене како кај грини да ја нема црната трака со сините топчиња што треперат.. :roll: тханкс
Сите сакате како Грини да бидете...и сите еден ден ќе станете како Грини :P .....сакам администраторот да им ја исполни желбата на драгите членови на форумот ;)
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Чуден јазик   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 3:37 pm

Форумов ми праќа пораки на некој чуден јазик, дијалект, што ли е :lol: :lol: :lol:

Почитувам Тања,

Некој член е побарал да се присоедини во група која ти ја модерираш во форумот на ФОРУМОТ Е НАШ.
За да му го одобрите или одбиете барањето да се присоедини во групата кликнете на врската подолу:


И ту ме персира, ту ми се обраќа на ти.... Прашање до администраторот: Што му е? Да не е расИпан? :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 4:24 pm

Зошто некои членови ги гледам - де онлајн де офлајн?

Леле ама го спобудалевме администраторот со прашањава... :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 5:17 pm

Бе Перо напиша:
Зошто некои членови ги гледам - де онлајн де офлајн?

Леле ама го спобудалевме администраторот со прашањава... :lol:
Ќе да е проблемот што многу прават муабет на скајп :D
Кога си во исто време и на скајп и на форум се губи конекцијата од форум се додека не се вратиш на форум и стиснеш F5 (рефреш).
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 5:18 pm

Zasto ne mozam da pisuva mkirilica,imav prv post na kirilica a i nikot mi e takov a sega ne moza dali e do forumot ili do mojot pc
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 5:23 pm

СтончиС напиша:
Бе Перо напиша:
Зошто некои членови ги гледам - де онлајн де офлајн?

Леле ама го спобудалевме администраторот со прашањава... :lol:
Ќе да е проблемот што многу прават муабет на скајп :D
Кога си во исто време и на скајп и на форум се губи конекцијата од форум се додека не се вратиш на форум и стиснеш F5 (рефреш).
:lol:
Веројатно ако не стиснеш refresh после неколку минути јавува дека си офлајн, друго објаснување не гледам.
Во секој случај, фала на одговорот, револуционеру. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 5:25 pm

ЧЕНТО напиша:
Zasto ne mozam da pisuva mkirilica,imav prv post na kirilica a i nikot mi e takov a sega ne moza dali e do forumot ili do mojot pc

Ченто, оди на твојот профил и кога ќе го отвориш, второто поле е Преференци. Таму најдолу имаш опција за јазик, намести си ја на македонски. И ќе биде во ред.
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 5:26 pm

ЧЕНТО напиша:
Zasto ne mozam da pisuva mkirilica,imav prv post na kirilica a i nikot mi e takov a sega ne moza dali e do forumot ili do mojot pc
Поздрав Ченто. Мислам дека ќе да до кај тебе проблемот за кирилицата. Форумот ја прифаќа. Провери дали тие на МК ставена тастатурата ако не ALT и SHIFT и решен проблем. Се надевам помогнав.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 5:27 pm

СтончиС напиша:
ЧЕНТО напиша:
Zasto ne mozam da pisuva mkirilica,imav prv post na kirilica a i nikot mi e takov a sega ne moza dali e do forumot ili do mojot pc
Поздрав Ченто. Мислам дека ќе да докај тебе проблемот за кирилицата. Форумот ја прифаќа. Провери дали тие на МК ставена тастатурата ако не ALT i SHIFT и решен проблем. Се надевам помогнав.

Мојот одговор е бољи ;)
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 5:30 pm

Тања напиша:
СтончиС напиша:
ЧЕНТО напиша:
Zasto ne mozam da pisuva mkirilica,imav prv post na kirilica a i nikot mi e takov a sega ne moza dali e do forumot ili do mojot pc
Поздрав Ченто. Мислам дека ќе да докај тебе проблемот за кирилицата. Форумот ја прифаќа. Провери дали тие на МК ставена тастатурата ако не ALT i SHIFT и решен проблем. Се надевам помогнав.

Мојот одговор е бољи ;)
Извини колешке не приметив дека веќе е одговорено . Се сложувам твојот одговор е подобар најверојатно.
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 5:34 pm

Da i porano se sluzev so shift+alt,i toa preferencii e namesteno na profilot no izgleda e do mojot pc nesto problemot i zato moram da apstinitram od postovi,ama se obiduvam da go popravam.
p.s.so bese toa muabetot skype?
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 5:48 pm

ЧЕНТО напиша:
Da i porano se sluzev so shift+alt,i toa preferencii e namesteno na profilot no izgleda e do mojot pc nesto problemot i zato moram da apstinitram od postovi,ama se obiduvam da go popravam.
p.s.so bese toa muabetot skype?
Му одговарав на прашањето на Бе Перо (зошто некои членови се често OFF/ON на форумот) Ако си во исто време и на skype и на форум кога пишуваш на skype во тие моменти НЕ СИ ON-LINE на форум (на кратко - привремено) и после пак си ON-LINE.
ПС. А долу на компјутерот ти се менува дали си на кирилица МК или си латиница EN. Ако воопшто не ти се појавуваат тие опции ќ треба да си преинсталираш мак. подршка во Windows. Додека не го решиш проблемот пишувај латиница немора да апстинираш од пишување.
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 7:22 pm

Aj sega objasnete mu na ovoj laik cento kako da si download-ira skype i se sto sleduva se razbira dokolku ne ve mrzi :lol:
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 7:27 pm

ЧЕНТО напиша:
Aj sega objasnete mu na ovoj laik cento kako da si download-ira skype i se sto sleduva se razbira dokolku ne ve mrzi :lol:

http://www.skype.com/intl/en/download/skype/windows/
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 7:36 pm

Toa napraviv i se logirav ima nesto potoa,kade da ve pobaram i slicno zs prv pat sum na skype
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 7:42 pm

ЧЕНТО напиша:
Toa napraviv i se logirav ima nesto potoa,kade da ve pobaram i slicno zs prv pat sum na skype

Одиш на www.download.com и си симнуваш Skype. И после си го инсталираш, самото ќе ти каже како. Кај што пишува Search, пиши го моето име или мејлот (го имаш), ќе ме најдеш мене и после и останатите ќе ги најдеш :D
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 10:38 pm

Како да си ја променам бојата на буквите на моето име Гока???незнам... :D
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 EmptyПон 08 Сеп 2008, 10:47 pm

Lidija напиша:
Како да си ја променам бојата на буквите на моето име Гока???незнам... :D

Тоа ке може само Панчо инаку твојта регистрација како "Бонети" е Црвено и болд, ама гледам тој усер не го користиш па на Панчо ке му кажеме да го среди тоа ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Sponsored content





Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Прашања до Администраторот ? - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Прашања до Администраторот ?
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: Правила,прашања и одговори-
Отиди до: