ФОРУМОТ Е НАШ
US OPEN - 2009 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
US OPEN - 2009 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 US OPEN - 2009

Go down 
АвторПорака
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

US OPEN - 2009 Empty
ПишувањеПредмет: US OPEN - 2009   US OPEN - 2009 EmptyСре 02 Сеп 2009, 10:11 pm

Почнаа возбудувањата на годинешниот US OPEN. Удна од жртвите, што се однесува до женскиот тенис, кои испаднаа во првото коло е Ана Иванович, Дефинитивно девојчето појке не е за тенис, повеке ке и одговараат модните писти отколку тениски терени.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

US OPEN - 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: US OPEN - 2009   US OPEN - 2009 EmptyСре 09 Сеп 2009, 11:43 pm

Многу интересен УС опен годинава, посебно во женската конкуренција. Фаворитките во голем број отпаднаа (Сафина, Дементиева, Венус Вилијамс, Јанковиќ итн..), дојдоа нови имиња како Олдин и Викмајер а добар кам бек има Клајстерс која по мене би можела да биде и победник.
Кај машките засега оди според очекувањата, барем што се однесува до фаворитите и до четвртфиналето, за полуфиналето веројатно двојките ке бидат Федерер-Џокович и Надал-Дел Порто.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
 
US OPEN - 2009
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: СПОРТ-
Отиди до: