ФОРУМОТ Е НАШ
Вака се сака Македонија! - Page 3 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Вака се сака Македонија! - Page 3 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Вака се сака Македонија!

Go down 
+14
Scarlett O'Hara
Pancho Villa
Dadeto
Green Power
CENTO
Venco
Бе Перо
Билјана
Ангела
SiNaPsA`
GokaGrozni
Далила
Jelena
eftimoskatb
18 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyПет 12 Дек 2008, 1:16 am

Колку ЗНАЕВ дека ќе го направиш ова! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

:heart: :heart: :heart: :heart:

Инаку, во контекст на патриотизмот, вечерва бев на претставата „Празен град“, со само двајца глумци: Јовица Михајловски и Тони Михајловски.

А во публика, веројатно од почит кон својот поранешен „Лав“, на централно место седеше Љубе Бошковски Smile Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyПет 12 Дек 2008, 1:22 am

Е многу патриотски си била расположена вчера значи, Браво за тебе :P :P
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyСаб 20 Дек 2008, 12:46 am

Прилепчани денес, на свети Никола, навистина покажаа како се сака Македонија со тоа што ја внесоа во Гинисовата книга на рекорди:
Направија повеќе од 80 000 посни сарми во чест на празникот, на плоштадот Александрија во Прилеп.
А по што би влегле друго во Гинис, ако не по храна ;) ;)

Да живеат прилепчани, нивната прекрасна идеја и да имаме уште многу рекорди за Македонија! :MK: :MK: :MK:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyСре 24 Дек 2008, 4:37 pm

Туризам, уметност, историја, археологија, слики, .pdf документација, линкови од голем број на македонски институции, уметници, културно-уметнички друштва, филмски работници. Има се`, на едно место, на една интернет адреса. http://www.macedonia-timeless.com/
Секоја чест за креаторите на оваа интернет страница cheers cheers

Вака се сака Македонија! - Page 3 36225df05dc00341daeb1fe4c149f8c9

Macedonia timeless
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyСре 24 Дек 2008, 7:28 pm

Сики ме претрка, и јас тргнав да го поставувам линкот на ,Македонија безвременска’ :D :D :D

Алал да му е на Милчо Манчевски за сето она што го прави за Македонија! Кликнете веднаш, спотот е преубав! :MK:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyСре 24 Дек 2008, 7:44 pm

Одличен спот на Милчо! Мислам дека во позадина оди „Учи ме мајко, карај ме“! Секоја чест!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyСре 24 Дек 2008, 8:48 pm

Да Бе Перо таа песна е ..веќе направив и download на видеото, и ќе гледам на CNN баш сакам да видам како ќе изгледа на ТВ .Ова е за секаква пофалба,само баш ме интересира опозицијата како ќе реагира за тоа колку чини спотот :d
МАКЕДОНИЈА Е ВЕЧНА :MK:
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyСре 24 Дек 2008, 8:59 pm

Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyСре 24 Дек 2008, 9:11 pm

Навистина се воодушевив од спотот денес кога го видов на ТВ, многу често оди на сите програми.Оние играорцине се Танец сигурно ! cheers
Втората сцена е Велес, се сеќавам кога Манчевски бараше стара архитектонска градба и успеа да најде соодветни куќи.Преубаво cheers
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyСре 24 Дек 2008, 10:30 pm

Cesmite se od sv.Jovan Bigorski :D
Barem taka jas mislam,a moze i si ima i na drugo mesto isti cesmi lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyЧет 25 Дек 2008, 11:38 am

Мене ми е посебно убав тој дел со перачките и тој со лубеницата, кога девојчето се крие со златната маска cheers

Во секој случај, едно големо браво!!! sunny
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyЧет 25 Дек 2008, 2:38 pm

Одличен е целиот спот и се` што е во него!

Само тоа 16-кракото сонце сега може ќе смета во преговорите ахахаха lol! lol! lol! lol! lol! Ко да ми е гајле!

Чешмите јас мислам посебно ќе ги воодушеват кинезите, тие се луди по се` што е со змеј! Затоа и највеќе им се бендисува нашето име Драган, бидејки изговорено на англиски, му доаѓа ко Dragon.


lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyЧет 25 Дек 2008, 3:38 pm

Шетав деновиве по книжарници и гледам една книга на Коле Чашуле, кој патем сметам дека е еден од големите македонски автори, се вика „Ах бре, Македонче“.

Збеснав!!! Значи, толку сум алергична на тоа самопотценувачко деминутивЧЕ, ,бог да бие’ кој ја измислил песната со таков наслов!!! :x :x :x
Знам дека и јазикот ни е полн со деминутиви, и дека сме чувствен народ што тоа си го одразува и во јазикот, се’ знам.... Ама страшно ме нервира тоа „Македонче“!
Сте чуле ли некој Американец, Русин, Србин да се нарече себеси „Американче, Руснче, Србинче“?!??

Кој употребува „Македонче“, ич не ја сака Македонија!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyЧет 25 Дек 2008, 5:38 pm

Само што го видов спотот на Милчо на CNN! Браво!
:MK: :MK: :MK:

Ај па Глигорче кога ќе работи во CNN, ќе можеме преку врски да си пуштаме спотчиња ;) :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyЧет 25 Дек 2008, 9:38 pm

И како што обично бива, злите јазици се јавија со критика за новиот спот на Манчевски.
Мојот коментар би бил ист како и на самиот Милчо: Маанџии колку сакаш.

Текстот ТУКА
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyЧет 25 Дек 2008, 9:43 pm

Ах, како погодив дека куќите се во Велес :love:
-Спотот е во продукција на „Сенка филм“, финансиран од Владата и Министерството за култура со буџет од 190.000 евра.
Зарем толку кошта?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyЧет 25 Дек 2008, 10:31 pm

Дадов и јас коментар на А1
ми се згади од сите што пишувале
колку се прости ММЕ !
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyЧет 25 Дек 2008, 11:21 pm

Pancho Villa напиша:
Дадов и јас коментар на А1
ми се згади од сите што пишувале
колку се прости ММЕ !
И мене Панчо.
Не знам што им е на луѓево, стварно не можам да ги сфатам. Дали А1 има нешто против Милчо, или луѓево се како под нечија наредба....Жално за нив.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyПет 26 Дек 2008, 2:33 am

Водушевена сум од спотот за Македонија....пофалби,само пофалби
:MK: :MK: :MK
Навистина многу професионален спот од секој агол.одлична фотографија,монтажа,
делови од нашата убавина и секако музика.
Браво за тимот,а најголемо сега јавно признавам за нашиот голем Милчо!

sunny sunny sunny
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyПет 26 Дек 2008, 3:37 am

На спотот ако приметивте ја има и фигурата на „Божицата Мајка“ која што е најдена на локалитетот Тумба Маџари а тоа е на некои 500 метри од кај што живеам. Ни јас не знаев до скоро ама нели поставија некои куќички направени и уредени во ист стил како во тоа време и поставија табла патоказ покрај кој кога прв пат поминав се зачудив и си викам па ова тука било бре а јас не знам. И ако сте за, може и да го посетиме местото мислам дека е интересно уредено.
Мене ме бендиса спотот а кој што сака нека збори од злоба.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyПет 26 Дек 2008, 10:40 am

СтончиС напиша:
И ако сте за, може и да го посетиме местото мислам дека е интересно уредено.

Јас сум за! Тој локалитет одамна сакам да го видам, гледав еден многу интересен документарец за него, за целата неолитска култура од тој локалитет и многу ме заинтересира.

Ајде да се договориме некој ден да одиме.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyПет 26 Дек 2008, 1:20 pm

eftimoskatb напиша:
СтончиС напиша:
И ако сте за, може и да го посетиме местото мислам дека е интересно уредено.

Јас сум за! Тој локалитет одамна сакам да го видам, гледав еден многу интересен документарец за него, за целата неолитска култура од тој локалитет и многу ме заинтересира.

Ајде да се договориме некој ден да одиме.
OFF TOPIC
Местото е демолирано од малолетници,пред 3-4 дена се случи немилиот настан
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:13 pm

Малолетници, нормално... Затоа ние не ги примаме на форум ;)

Како е можно такво место да нема никакво обезбедување, да не ти се верува!
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyСре 31 Дек 2008, 6:10 pm


Во врска со новиот спот што ни ја претставува Македонија немам многу да кажам ,ама еве неколку реченици,мислам дека е онака обичен,ништо посебно ново во изразот,има по некои интересни податоци,ама му фали приказна(нели таткото чита приказна на девојчето),затоа го постирам ова видео направено ми се чини уште пред десет години ама сега повторно актуелизирано,реклама режирана од Милчо.Е овој спот има приказна,многу добри кадри и прекрасна музичка подлога.
А во врска со буџетот за снимање на новиот спот и сите спотови и реклами што ги финансира владата,не сум задоволна ,ми се чини дека не издвојуваат доволно финансии за решавање на некои други есенцијални проблеми,а се рекламираат постојано,јас сум повеќе за девизата НЕ ЗБОРИ ТУКУ ПРАВИ.(истото важи и за оние што постојано критикуваат)
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 EmptyСре 31 Дек 2008, 6:24 pm

I jas se soglasuvam so tebe Dalila Smile
Mene najglupa reklama mi e "voobrazete se" kako jas da ne znam deka treba no so takvi ceni po drzavnite fakulteti tesko deka taa reklamata ke gi ubedi lugevo!
Namesto reklami neka ja namalat participacijata i ne treba mnogu na lugevo da im se kazuva sto da pravat/
"Ne deli mu soveti na toj na koj mu se potrebni pari"
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вака се сака Македонија!   Вака се сака Македонија! - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вака се сака Македонија!
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МАКЕДОНИЈА-
Отиди до: