ФОРУМОТ Е НАШ
Културни настани - Page 4 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Културни настани - Page 4 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Културни настани

Go down 
+13
SiNaPsA`
Ангела
Билјана
Pancho Villa
Arwen BubaMawa
CENTO
Lidija
Далила
Бе Перо
СтончиС
GokaGrozni
OPINOK
eftimoskatb
17 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyЧет 04 Дек 2008, 12:21 am

Да ве информирам дека ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО ќе се дава на 6 декември(сабота)во 20 часот(мислам дека Билјана прашуваше).
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyЧет 04 Дек 2008, 12:39 am

Браво бе како да не ве сакам cheers cheers Фала Далила мноогуу cheers

Инаку заборавив да пишам, да ме гледате во публика :P lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Калеидоскоп   Културни настани - Page 4 EmptyНед 07 Дек 2008, 11:37 am

Ова е трејлер од филмот за кој ви зборував летоска; режисерката е една моја поранешна ученичка Сандра Ристовска. Го постирам ова посебно за Венцо, тој беше заинтересиран :lol: :lol:



Може на Youtube да оставите и коментар ;)
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyНед 07 Дек 2008, 4:26 pm

Бев на Лебедово езеро со ќерка ми,ех прекрасно чуство е да се почуствува музиката,и да се гледа грациозноста на украинската прима балерина Олга Галица Smile
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyНед 07 Дек 2008, 4:30 pm

Тања напиша:
Ова е трејлер од филмот за кој ви зборував летоска; режисерката е една моја поранешна ученичка Сандра Ристовска. Го постирам ова посебно за Венцо, тој беше заинтересиран :lol: :lol:



Може на Youtube да оставите и коментар ;)
Во средно беше во моја генерација тој дечкото слаб и без коса што зборува на видеото,учеше керамика и продолжи со тоа да се занимава многу посветено.
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyНед 07 Дек 2008, 4:34 pm

Баш сега планирав Далила да пишам за импресиите од балетот. Го гледам по втор пат и по кој знае кој пат ќе посакам да го гледам.Музиката на Петар Чајковски, нежните пируетки и движења на балетанките и целата содржина на балетот толку ми ја исполнија душата и разродија чудни нежни чувства што не сакав да се вратам во реалноста, која за жал,секогаш е повеќе сурова.Ама малку по малку се адаптирам Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyНед 07 Дек 2008, 4:37 pm

Далила напиша:
Тања напиша:
Ова е трејлер од филмот за кој ви зборував летоска; режисерката е една моја поранешна ученичка Сандра Ристовска. Го постирам ова посебно за Венцо, тој беше заинтересиран :lol: :lol:



Може на Youtube да оставите и коментар ;)
Во средно беше во моја генерација тој дечкото слаб и без коса што зборува на видеото,учеше керамика и продолжи со тоа да се занимава многу посветено.

Стварно??? Филип? :D :D :D
Мал е светот... Ај кога ќе се видиме ќе направиме муабет за него, вака нема смисла ;)
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyНед 07 Дек 2008, 4:38 pm

Билјана напиша:
Баш сега планирав Далила да пишам за импресиите од балетот. Го гледам по втор пат и по кој знае кој пат ќе посакам да го гледам.Музиката на Петар Чајковски, нежните пируетки и движења на балетанките и целата содржина на балетот толку ми ја исполнија душата и разродија чудни нежни чувства што не сакав да се вратам во реалноста, која за жал,секогаш е повеќе сурова.Ама малку по малку се адаптирам Smile Smile

На истата претстава сте биле??? Smile Smile Smile
И се видовте ли?
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyНед 07 Дек 2008, 4:40 pm

Може на Youtube да оставите и коментар ;)[/quote]
Во средно беше во моја генерација тој дечкото слаб и без коса што зборува на видеото,учеше керамика и продолжи со тоа да се занимава многу посветено.[/quote]

Стварно??? Филип? :D :D :D
Мал е светот... Ај кога ќе се видиме ќе направиме муабет за него, вака нема смисла ;)[/quote]
А не го познавам толку добро за да праам муабет за него,јас бев а клас,он б(толку бевме Smile ).
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyНед 07 Дек 2008, 4:42 pm

Тања напиша:
Билјана напиша:
Баш сега планирав Далила да пишам за импресиите од балетот. Го гледам по втор пат и по кој знае кој пат ќе посакам да го гледам.Музиката на Петар Чајковски, нежните пируетки и движења на балетанките и целата содржина на балетот толку ми ја исполнија душата и разродија чудни нежни чувства што не сакав да се вратам во реалноста, која за жал,секогаш е повеќе сурова.Ама малку по малку се адаптирам Smile Smile

На истата претстава сте биле??? Smile Smile Smile
И се видовте ли?
Не не ја видов,а она мислам дека не ме знае баш за да ме познае,ние бевме ГАЛЕРИЈА ЛЕВО...
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyНед 07 Дек 2008, 4:44 pm

Билјана напиша:
Баш сега планирав Далила да пишам за импресиите од балетот. Го гледам по втор пат и по кој знае кој пат ќе посакам да го гледам.Музиката на Петар Чајковски, нежните пируетки и движења на балетанките и целата содржина на балетот толку ми ја исполнија душата и разродија чудни нежни чувства што не сакав да се вратам во реалноста, која за жал,секогаш е повеќе сурова.Ама малку по малку се адаптирам Smile Smile
И јас баш така се почуствував,некако РЕАЛНОСТА ГРИЗЕ,А јас сум голем сонувач Smile
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: За Билјана и Далила   Културни настани - Page 4 EmptyНед 07 Дек 2008, 8:31 pm

Тошо и Цацко гледаат балет :lol: :lol:

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyНед 07 Дек 2008, 8:48 pm

Тања напиша:
Тошо и Цацко гледаат балет :lol: :lol:
Абе да не спиеш? lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyПон 08 Дек 2008, 6:26 pm

SiNaPsA` напиша:
Тања напиша:
Тошо и Цацко гледаат балет :lol: :lol:
Абе да не спиеш? lol! lol! lol!

Богами, на балет како се спие..... Ауууу, душа дало за спиење! :0sleeping: lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyПон 08 Дек 2008, 10:25 pm

Кој заспал на балет бе? ја неќна освен среќни лица ,никој не видов да спие.. вие мора да сте некои феномени ... lol!

Туку да не бидам Културни настани - Page 4 237
- На 12ти декември има концерт на Леб и Сол во Метрополис Арена, ајде кој е ЗА?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyВто 09 Дек 2008, 12:02 am

Билјана напиша:
Кој заспал на балет бе? ја неќна освен среќни лица ,никој не видов да спие.. вие мора да сте некои феномени ... lol!
Никој не заспал на бал... :sleep: :sleep: :sleep: Само од името ми се приспива:lol: :lol: :lol:
Билјана напиша:
Туку да не бидам Културни настани - Page 4 237
- На 12ти декември има концерт на Леб и Сол во Метрополис Арена, ајде кој е ЗА?

Колку е карта, знаеш?
Леб и Сол сакам да ги видам во оригиналната постава. И овие се исклучителни музичари, нема збор, ама некако не е тоа-тоа...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyВто 09 Дек 2008, 12:24 am

Море Пере ти си во Скопјето дознај колку е карта и каде да ги најдеме, јас на ТВ ја видов рекламата. А и денот е погоден знам дека веќе вечерта ќе бидеш ослободен товарот хихи :D :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyВто 09 Дек 2008, 2:15 am

[quote="Бе Перо"]
Билјана напиша:
Кој заспал на балет бе? ја неќна освен среќни лица ,никој не видов да спие.. вие мора да сте некои феномени ... lol!
Никој не заспал на бал... :sleep: :sleep: :sleep: Само од името ми се приспива:lol: :lol: :lol:
А БЕ БЕ ПЕРО ти се мешам јас кај спортот со навреди,ај ој си на свој терен,и да не си ми го чепнал балетот држ се добро А и ти Тања ц ц ц не го очекував ова од тебе :no:
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyВто 09 Дек 2008, 2:18 am

Навистина во градов има интересни културни настани овој месец,одлични театарски претстави,балет,опера,концерти.....за секого по нешто! :D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyВто 09 Дек 2008, 2:19 am

[quote="Далила"]
Бе Перо напиша:
Билјана напиша:
Кој заспал на балет бе? ја неќна освен среќни лица ,никој не видов да спие.. вие мора да сте некои феномени ... lol!
Никој не заспал на бал... :sleep: :sleep: :sleep: Само од името ми се приспива:lol: :lol: :lol:
А БЕ БЕ ПЕРО ти се мешам јас кај спортот со навреди,ај ој си на свој терен,и да не си ми го чепнал балетот држ се добро А и ти Тања ц ц ц не го очекував ова од тебе :no:
Па не е ова навреда, само си кажувам личен став. Забрането ми е? :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyВто 09 Дек 2008, 2:36 am

[quote="Бе Перо"]
Далила напиша:
Бе Перо напиша:
Билјана напиша:
Кој заспал на балет бе? ја неќна освен среќни лица ,никој не видов да спие.. вие мора да сте некои феномени ... lol!
Никој не заспал на бал... :sleep: :sleep: :sleep: Само од името ми се приспива:lol: :lol: :lol:
А БЕ БЕ ПЕРО ти се мешам јас кај спортот со навреди,ај ој си на свој терен,и да не си ми го чепнал балетот држ се добро А и ти Тања ц ц ц не го очекував ова од тебе :no:
Па не е ова навреда, само си кажувам личен став. Забрането ми е? :D
Не ти е забрането,само не е препорачливо,оти ако јас си го кажувам својот став таму кај спортот,ќе ме забраните со ЗАКОН Exclamation
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyВто 09 Дек 2008, 2:44 am

Далила напиша:

Не ти е забрането,само не е препорачливо,оти ако јас си го кажувам својот став таму кај спортот,ќе ме забраните со ЗАКОН Exclamation
Ех ех со закон... па затоа е форум, секој да си го каже своето мислење. Слободно искажи се...кажи „Овие Милан се дрва невидени“ на пример. :lol: :lol: :lol: Не би се навредил воопшто.
Во нешто се сложуваме (за филмот „Јас сум од Титов Велес“), за нешто не... Така тоа оди. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyВто 09 Дек 2008, 2:46 am

Бе Перо напиша:
Далила напиша:

Па не е ова навреда, само си кажувам личен став. Забрането ми е? :D
Не ти е забрането,само не е препорачливо,оти ако јас си го кажувам својот став таму кај спортот,ќе ме забраните со ЗАКОН Exclamation
Ех ех со закон... па затоа е форум, секој да си го каже своето мислење. Слободно искажи се...кажи „Овие Милан се дрва невидени“ на пример. :lol: :lol: :lol: Не би се навредил воопшто.
Во нешто се сложуваме (за филмот „Јас сум од Титов Велес“), за нешто не... Така тоа оди. :D[/quote
Се шалам :D Ама Балетот не ми го чепкај afro
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: хм   Културни настани - Page 4 EmptyВто 09 Дек 2008, 3:25 am

У Куманово нешто слабо културни настани али некултурни колку сакаш
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 EmptyВто 09 Дек 2008, 3:33 am

Pancho Villa напиша:
У Куманово нешто слабо културни настани али некултурни колку сакаш
Тетово го следи примерот на Куманово :shark:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content





Културни настани - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Културни настани - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Културни настани
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: КУЛТУРА-
Отиди до: