ФОРУМОТ Е НАШ
Вести од светот со коментар - Page 2 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Вести од светот со коментар - Page 2 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Вести од светот со коментар

Go down 
+8
Green Power
toise
Venco
Oliver The Macedonian
Билјана
eftimoskatb
SiNaPsA`
GokaGrozni
12 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyСаб 03 Јан 2009, 4:08 pm

Бе Перо напиша:
Вчера чув дека умрел син му на Џон Траволта. Се викал Џет, и имал само 16 години. Причина за смртта бил некаков Кавасаки синдром, ама појма немам што е тоа.

Да не паднал од мотор? :|

Се извинувам за црниов хумор, баш ми е жал, Бог да го прости детето :cry:

Џон Траволта има некакво сциентолошко школо на Флорида, кај што учи ќерка му на еден наш заеднички познаник, а и таа е тука некаде со возраст.... Може заедно учеле со синов.
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyСаб 03 Јан 2009, 5:24 pm

Imal napadi i padnal vo kada pa si ja povredil glavata!
Zalno :cry: :cry: :cry: :(
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyСаб 03 Јан 2009, 9:52 pm

На CNN збореше и еден член на Backstreet Boys, мислам Брајан дека се викаше, чиј петгодишен син има ист таков Кавасаки синдром. Колку што разбрав, Кавасаки синдромот вклучува повеќе симптоми кои се резултат на потечени артерии. Ги зафаќал малите деца, а особено бил распространет во источните земји (веројатно од таму и името Кавасаки).
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyНед 04 Јан 2009, 11:40 pm

Ај некој ако знае нека подобјасни што точно се случува во појасов Газа и зошто со векови се тепаат таму??? scratch
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyНед 04 Јан 2009, 11:43 pm

Војуваат Палестина и Израел. Палестина сака да го окупира Ерусалим, светиот град, местото кадешто Исус ветува дека ќе се врати.Значи се води света војна за свето место..Палестинците сакаат да го окупираат цел Ерусалим а Евреите не им даваат и затоа вечна војна ќе се води
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyПон 05 Јан 2009, 12:24 am

Megutoa treba da se znae deka evreite nikogas nemale svoja drzava i Izrael e vestacki napravena so pomos na amerikancite!
Toa e palestinska teritorija.
Barem jas taka imam slusnato! :D
http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%BB
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyПон 05 Јан 2009, 12:37 am

Да, поради проклетството немале своја држава, но Исус се раѓа во Израел,умира таму и ветува дека ќе се врати во Светиот град- Ерусалим а Америка не ни била откриена тогаш geek
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyПон 05 Јан 2009, 12:40 am

Мене само не ми е јасно како може со години, со децении да се во војна, бреејјј :( :(
Генерации луѓе не знаат што значи да живееш во мирнодопски услови - тоа е страшно!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyПон 05 Јан 2009, 12:42 am

Конфликт: Израел Vs. Палестина
-започнат во 1948 год.
http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%B0%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D1%82
-многу човечки жртви, страдања, рушења и т.н. Evil or Very Mad
Причина:
-http://mk.pandapedia.com/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D1%98%D0%B0
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyПон 05 Јан 2009, 12:44 am

Билјана напиша:
Да, поради проклетството немале своја држава, но Исус се раѓа во Израел,умира таму и ветува дека ќе се врати во Светиот град- Ерусалим а Америка не ни била откриена тогаш geek
Da no tie go ubile Isus taka da ne ja gledam pricinata zasto e svet grad za niv dodeka vo Islamot Isus postoi no so drugo ime i zatoa za muslimanite e svet grad.
A pogledni koja godina e formirana drzavata Izrael i na koja teritorija i ke vidis deka amerikancite igrale golema uloga vo sozdavanjeto na Izraelskata drzava.
Pa i den denes nekoj i vraka stari golgovi i Izrael duri i ja smetaat za evropska drzava sto navistina e smesno!!! :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyПон 05 Јан 2009, 12:50 am

Знаеме дека Евреите(тогашните Израелци нели) се проколнати, но ај да не навлегуваме сега во тоа кој и дали има право на Ерусалим, не е темата за религија.
BTW и Израел учествува во Евровизија како Европска земја хихи ;) :tongue:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyПон 05 Јан 2009, 12:51 am

eftimoskatb напиша:

Генерации луѓе не знаат што значи да живееш во мирнодопски услови - тоа е страшно!

Тања, Свет град е во прашање и уште толку ќе војуваат колку што до сега војувале.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyПон 05 Јан 2009, 12:57 am

Билјана напиша:
Знаеме дека Евреите(тогашните Израелци нели) се проколнати, но ај да не навлегуваме сега во тоа кој и дали има право на Ерусалим, не е темата за религија.
BTW и Израел учествува во Евровизија како Европска земја хихи ;) :tongue:
Mnogu raboti se smesni no toa e kaj sto ima sila nema pravda!
Zalno e za lugeto se budis :cry: i ne znaes dali ke go docekas krajot na denot. :cry:
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyВто 06 Јан 2009, 6:08 pm

Картман, државен непријател бр. 1
Религиозна група од Русија побара да се воведе државна забрана за американската анимирана серија “Саут Парк” поради нејзиното “прикриено, но очигледно промовирање на хомосексуалноста и педофилијата како норми за сексуален живот”.

Руската Унија на Евангелистички Христијани бара од јавните обвинители да поднесат кривична пријава против ТВ каналот кој ја емитува оваа контроверзна серија. Својот предлог го поткрепуваат со нејзината неморална содржина.

Иако “Саут Парк” се емитува на телевизиска мрежа за возрасни, сепак лидерот на групата Констатнин Бендас смета дека делото на Треј Паркер и Мет Стоун, кое многумина го сметаат за ремек дело на иронијата и цинизмот, е штетно за младата публика.

”Примивме околу 15 извештаи од експерти кои се согласуваат со нашиот став дека емитувањето на цртаниот има негативно влијание врз гледачите, особено врз децата и тинејџерите’, изјавил Бендас за Руската новинска агенција.
Вести од светот со коментар - Page 2 South-park-imaginationland
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyВто 06 Јан 2009, 6:22 pm

Не ми е чудно, Саут Парк се забранети во многу земји. Donald Duck го забранија во Индија мислам, затоа што не носел панталони (?!) :lol: :lol:

И Телетабиси ги забранија во многу земји, ама во овој случај со право. :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyВто 06 Јан 2009, 6:37 pm

Znam ama interesno e ova so zabranive:lol!: lol! lol!
I vo Makedonija uste malku da ne pocnat se da ni zabranuvaat neli se zborese deka ni Roki niti Csi ke smeat da gi davaat. lol! Туп-Туп
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyВто 06 Јан 2009, 6:55 pm

Јас во Македонија би забранил да се прикажуваат шпански, латиноамерикански, хрватски или не знам какви веќе сапуници. Во Косово на пример, пред некоја година, група радикални Албанци се заканиле на локалната телевизија дека доколку продолжи со емитување на шпански серии, ќе извршат напад врз телевизијата. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ако има некоја таква организација тука, кажете одма да се зачленам. :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyВто 06 Јан 2009, 6:58 pm

Бе Перо напиша:
Јас во Македонија би забранил да се прикажуваат шпански, латиноамерикански, хрватски или не знам какви веќе сапуници.
TV PINK Question
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyВто 06 Јан 2009, 7:04 pm

Бе Перо напиша:
Јас во Македонија би забранил да се прикажуваат шпански, латиноамерикански, хрватски или не знам какви веќе сапуници. Во Косово на пример, пред некоја година, група радикални Албанци се заканиле на локалната телевизија дека доколку продолжи со емитување на шпански серии, ќе извршат напад врз телевизијата. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ако има некоја таква организација тука, кажете одма да се зачленам. :lol: :lol: :lol:
AJ nie ke si napravime edna takva organizacija eve jas kako edinstvena muslimanka na forumov ke bidam bombas-samoubiec! тра-ла-ла lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyВто 06 Јан 2009, 7:07 pm

GokaGrozni напиша:
Бе Перо напиша:
Јас во Македонија би забранил да се прикажуваат шпански, латиноамерикански, хрватски или не знам какви веќе сапуници.
TV PINK Question
На нив забрана од 100 години за емитување на програма, или барем додека не умре турбо-фолкот.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyВто 06 Јан 2009, 7:10 pm

Mene poveke me nerviraat hrvatskine od spanskine!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyВто 06 Јан 2009, 7:11 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Mene poveke me nerviraat hrvatskine od spanskine!
Исто (ај да не кажам што :D ) се. :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyВто 06 Јан 2009, 7:14 pm

Бе Перо напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Mene poveke me nerviraat hrvatskine od spanskine!
Исто (ај да не кажам што :D ) се. :lol:
Znam sto se lol! ne moras da kazes ;)
Nego ovie hrvative tolku se zaneseni i mislat ko italijanci da se,frendice mnogu cesto upotrebuvaat i mn.drugi bezvrska izrazi,a poima nemaat od glumenje!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad :roll:
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyВто 06 Јан 2009, 7:15 pm

Цитат :
Ако има некоја таква организација тука, кажете одма да се зачленам.
Цитат :
AJ nie ke si napravime edna takva organizacija eve jas kako edinstvena muslimanka na forumov ke bidam bombas-samoubiec!
Батали,тогаш кој ке ни одговара на прашањата.Туку јас имам 2-3 расипани даЉински,па од безбедна далечина тоа Касандрите и емиссите со ајде,дајте ми точен одговор да ги направиме џоа ми ти лом перепенде
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 EmptyВто 06 Јан 2009, 7:55 pm

AJ dobro nema da se samoubivam poveke steta ke im napravam ako sum ziva! ;) :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вести од светот со коментар - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вести од светот со коментар
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Manchester united fan kingdom

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: СВЕТ-
Отиди до: