ФОРУМОТ Е НАШ
Вести од светот со коментар - Page 3 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Вести од светот со коментар - Page 3 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Вести од светот со коментар

Go down 
+8
Green Power
toise
Venco
Oliver The Macedonian
Билјана
eftimoskatb
SiNaPsA`
GokaGrozni
12 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyСре 07 Јан 2009, 8:05 pm

И сеа шо прајме без ГАЗ??? :shock:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyСре 07 Јан 2009, 8:19 pm

eftimoskatb напиша:
И сеа шо прајме без ГАЗ??? :shock:
Ќе шетаме ГОЛОГАЗИ. lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyСре 07 Јан 2009, 8:45 pm

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
И сеа шо прајме без ГАЗ??? :shock:
Ќе шетаме ГОЛОГАЗИ. lol!

Викаат нешто као опасно било.... Или па јас премногу гледам вести :cry:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyЧет 08 Јан 2009, 12:13 am

eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
И сеа шо прајме без ГАЗ??? :shock:
Ќе шетаме ГОЛОГАЗИ. lol!

Викаат нешто као опасно било.... Или па јас премногу гледам вести :cry:
Немој да гледаш вести... досаден сум со ова, ама ако помалку гледаш вести, помалку се нервираш, проверено. Незнаењето е благослов! :D

Само, те молам, временската прогноза немој никако да ја пропушташ. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyЧет 08 Јан 2009, 2:59 pm

Баш испадна ко што реков lol! lol!

Наслов во Утрински: „Македонија остана без гас“


„Ај па и овие шо ги прават крстословкиве, газ, гас.... Се’ со средно!“ lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyНед 18 Јан 2009, 12:12 am

Веројатно чувте за авионот што се срушил во реката Хадсон, во Њујорк.
Не можам да поверувам како дошло до тоа. Изгледа како дел од филм. Сите патници преживеале - вкупно 155! Пилотот веќе го прогласиле за Супермен. :lol: :lol:

Вести од светот со коментар - Page 3 Daf7bb794e3fc4e35ecc9ee3e9ade557
Вести од светот со коментар - Page 3 580c9225122da07d7adf767b19eb8868
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyНед 18 Јан 2009, 12:16 am

Леле, јас на ова вчера се испорасплакав, ко некоја будала lol! lol! Ама стварно некако ми беше плачење од восхит!

Алал да му е на пилотот, си го обезбедил тој своето место во рајот cheers
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyНед 18 Јан 2009, 3:01 am

Се’ уште се чудам на вторава слика...па од страните е градот! Малку ако промашил и....
Ова е црн хумор, ама изгледа њујоркчани навикнаа авиони да им летаат меѓу зградите. lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyНед 18 Јан 2009, 3:16 am

Туку. за некој ден и Буш ќе замине во историјата, а мене многу ќе ми недостига. lol! lol!
Вести од светот со коментар - Page 3 12ab7afb533c0092231e8e4c7b7423cd
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyНед 18 Јан 2009, 3:19 am

Супер си беше Буш. Ич не му се налути на оној што го гаѓаше со чевли lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyНед 18 Јан 2009, 3:35 am

eftimoskatb напиша:
Супер си беше Буш. Ич не му се налути на оној што го гаѓаше со чевли lol! lol!
Ај што не му се налути него тоа го претстави како придобивка на Ирачаните после Американската агресија. „Во демократски земји како што е денес Ирак дозволиво е да се случат и вакви работи“
Не верувам дека во скора иднина можеме да видиме претседател на Америка да прави такви гафови и идиот од себе, како “почитуваниот“ Џоррџ даблју Буш помладиот. :lol:
(да го немаа Американците ќе требаа да го измислат - еден е Буш Smile )
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyНед 18 Јан 2009, 7:03 pm

Fala mu na gospod sto konecno si zminuva!!! cheers
Samo vo Amerika moze da ima pretsedatel so pod prosecna intelegencija. lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyНед 18 Јан 2009, 7:16 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Fala mu na gospod sto konecno si zminuva!!! cheers
Samo vo Amerika moze da ima pretsedatel so pod prosecna intelegencija. lol! lol! lol!
Море како фала Богу што си заминува? :D Беше убедливо најзабавен од сите претседатели, а и така некако имаше мил и тупав израз на лицето. :lol: :lol: Башка и многу ми се допаѓаше како на чист тексашки дијалект не’ ословуваше со Macedonia! :D
А за тоа дека „само во Америка“ може да има претседател со потпросечна интелигенција, БОГАМИ НЕ БИ РЕКОЛ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyНед 18 Јан 2009, 7:22 pm

Бе Перо напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Fala mu na gospod sto konecno si zminuva!!! cheers
Samo vo Amerika moze da ima pretsedatel so pod prosecna intelegencija. lol! lol! lol!
Море како фала Богу што си заминува? :D Беше убедливо најзабавен од сите претседатели, а и така некако имаше мил и тупав израз на лицето. :lol: :lol: Башка и многу ми се допаѓаше како на чист тексашки дијалект не’ ословуваше со Macedonia! :D
А за тоа дека „само во Америка“ може да има претседател со потпросечна интелигенција, БОГАМИ НЕ БИ РЕКОЛ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Moze za nas tuka bese interesen ama prasaj gi vo Irak kolku im bese interesno Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyНед 18 Јан 2009, 7:30 pm

Бе Перо напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Fala mu na gospod sto konecno si zminuva!!! cheers
Samo vo Amerika moze da ima pretsedatel so pod prosecna intelegencija. lol! lol! lol!
Беше убедливо најзабавен од сите претседатели, а и така некако имаше мил и тупав израз на лицето. :lol: :lol: Башка и многу ми се допаѓаше како на чист тексашки дијалект не’ ословуваше со Macedonia! :D

lol! lol! lol! lol!

Скроз се слагам со Бе Перо. Ем пријател ни беше, ем стварно беше интересен, на ниту еден друг претседател не му текна да степува пред новинарите lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Ма, талент! :)   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyНед 18 Јан 2009, 7:33 pm

Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyСре 21 Јан 2009, 1:07 am

Денес секаде го тупат со инаугурацијата на Обама. Прееска, од тоа џинглот на Канал 5, и мене малку ме фати „обамо-треската“, а ни сама не знаев зошто. Ок, историски настан, и сето тоа - ама сепак не ми е докрај јасно зошто толку припаѓаат во несвест од сето тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyСре 21 Јан 2009, 1:16 am

eftimoskatb напиша:
Денес секаде го тупат со инаугурацијата на Обама. Прееска, од тоа џинглот на Канал 5, и мене малку ме фати „обамо-треската“, а ни сама не знаев зошто. Ок, историски настан, и сето тоа - ама сепак не ми е докрај јасно зошто толку припаѓаат во несвест од сето тоа.

Мене ова повеќе ми личи на бизнис, толку пари за ова, толку за она ... а кога пари се во прашање, едноставно одговорот е интерес т.е. buseniss, разбираш Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyСре 21 Јан 2009, 1:21 am

Venco напиша:
eftimoskatb напиша:
Денес секаде го тупат со инаугурацијата на Обама. Прееска, од тоа џинглот на Канал 5, и мене малку ме фати „обамо-треската“, а ни сама не знаев зошто. Ок, историски настан, и сето тоа - ама сепак не ми е докрај јасно зошто толку припаѓаат во несвест од сето тоа.

Мене ова повеќе ми личи на бизнис, толку пари за ова, толку за она ... а кога пари се во прашање, едноставно одговорот е интерес т.е. buseniss, разбираш Smile

Тука си во право. Обама вели нешто во стилот „Има ли се’ уште некој што се сомнева дека во Америка е се’ возможно“ - е возможно е, ДА, зашто е се’ бизнис :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyЧет 22 Јан 2009, 12:14 am

eftimoskatb напиша:
Venco напиша:
eftimoskatb напиша:
Денес секаде го тупат со инаугурацијата на Обама. Прееска, од тоа џинглот на Канал 5, и мене малку ме фати „обамо-треската“, а ни сама не знаев зошто. Ок, историски настан, и сето тоа - ама сепак не ми е докрај јасно зошто толку припаѓаат во несвест од сето тоа.

Мене ова повеќе ми личи на бизнис, толку пари за ова, толку за она ... а кога пари се во прашање, едноставно одговорот е интерес т.е. buseniss, разбираш Smile

Тука си во право. Обама вели нешто во стилот „Има ли се’ уште некој што се сомнева дека во Америка е се’ возможно“ - е возможно е, ДА, зашто е се’ бизнис :roll:

И те како сум, гледаш вчера акциите на Њурошката берзаа опасно паднале, а тоа е благодет за некој ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyЧет 22 Јан 2009, 1:59 am

Kaj nas da se izbirase pretsedatel pa olkava fama nemase da se digne :roll:
Najglupavo od se mi bese koga vrsea prenos od prebrojuvanjeto glasovi! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyЧет 22 Јан 2009, 8:43 pm

Обама не ја научил песничката (заклетвата) напамет, го враќале двапати да ја повтори :lol: :lol: :lol: Да беше кај Тања ке лапшнеше еден ЌЕЦ lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyСре 04 Фед 2009, 2:54 am

Изгледа дека најнова спортска дисциплина во светот стана фрлање кондури по претседатели. „Среќата“ овој пат ја имал кинескиот претседател, арно ама „фрлачот“ слабо се покажал во дисциплината, дури за 1 метар ја промашил целта.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyСаб 21 Фед 2009, 2:39 pm

Тој истакна дека изјавата на шефот на грчката дипломатија е потврда на она што го тврделе тој лично и неговите соработнице, дека преговори немало, односно оти Грција само барала начин да се избегне договор во врска со прашањето за имато.

- Ние тоа го кажувавме пред јавноста, но постојано и дома и од Грција бевме напаѓани дека не сакаме преговори. Нејзината изјава практично го покажа тоа, а и таа јавно го кажа, дека една година пред Самитот во Букурешт Грција веќе имала одлука да не дозволи влез на Македонија во НАТО и во ЕУ, односно да ја блокира Македонија. Една година однапред тие одлучиле и потоа глумеле преговори, што ние го почувствувавме, постојано укажувавме, повикувавме на единство, на посмирена заедничка реакција. Сега кога се стана јасно, лично барам од СДСМ, не мора да признава грешки, туку во идните чекори да не се обвинуваме едни со други кој е прав кој крив, да имаме единство и да бараме начини како да и помогнеме на Македонија, затоа што не можеме да се откажеме од нашите цели за понатамошни реформи, членството во НАТО и ЕУ, а заеднички да се продолжи кон остварување на зацртаните цели, рече Груевски.

Тој оцени дека е добро што со изјавата на Бакојани е обелоденета грчката позиција, односно таа им е појасна и на некои од меѓународните претставници.

Во врска со проблемот со наставата во струшкиот средношколски центар „Нико Нестор“, премиерот потсети дека проблемот не е од вчера односно дека потекнува уште од времето на донесувањето на Законот за територијална респределба, кога се прекројуваа границите на општините.

- Ние предупредувавме дека ќе се влошат состојбите со тој закон, го предупредувавме СДСМ, Црвенковски и другите политичари, но тие не игнорирааа и тврдеа дека тоа е висока политика која ќе донесе добробит за РМ и дека по тоа Македонија ќе се релаксира. За жал, последиците ги чувствуваме и денеска. Ние во овие две недели вложуваме максимални напори да најдеме начин, меѓутоа засега тешко е да се најде решение. Продолжуваме со нашите напори, се надевам дека ќе се најде разумно решение. Добро е и за Албанците и за Македонците да продолжиме со соживот затоа што таква ни е судбината, родени сме на ова место и мораме да продолжиме заеднички да живееме и да се почитуваме, независно од сите неззадоволства, фрустрации, грешки на минатите политички гарнитури. Како и да е мораме да најдеме решение, а Владата ќе се обиде да помогне во решавањето на проблемот, иако не е причинител, рече Груевски.

Тој смета дека е добро да има мешани смени, но прашање е дали тоа е можно на краток рок. - Треба да се испитаат добро работите на терен пред да се даде конечен одговор, додаде премиерот.

Во врска со излагањата на учесниците на Конференцијата „Македонија на патот кон ЕУ и НАТО“, претседателот на Владата истакна дека според она што го слушнал досега, учесниците на Форумот укажувале дека Македонија го заслужува членството во НАТО, дека ги спровела потребните реформи и оти земјата треба да го добие членството во НАТО, да не се кочи и блокира нејзиното зачленување во ЕУ, а проблемите како постоечкиот со Грција да не бидат пречка за евро и евроатлантската интеграција.

Позајмено од www.kirilica.com.mk

Коментар - и сега што, да ги тужиме, пак !!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 EmptyСаб 21 Фед 2009, 2:50 pm

Ц ц ц.... абре цело време мајтап си играат со нас јужњациве.
Прво си призна Бакојани дека одлуката за вето ја донеле уште лани, па сега се прави „на Тошо“ демек: „Јас такво нешто не сум кажала....“
Нема разбирачка со нив.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content





Вести од светот со коментар - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести од светот со коментар   Вести од светот со коментар - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вести од светот со коментар
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Manchester united fan kingdom

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: СВЕТ-
Отиди до: