ФОРУМОТ Е НАШ
Македонски спорт !? - Page 8 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Македонски спорт !? - Page 8 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Македонски спорт !?

Go down 
+15
eftimoskatb
Lidija
MARKO
ivi
Бе Перо
abrakadabra
Pancho Villa
OPINOK
Green Power
GokaGrozni
CENTO
Venco
Scarlett O'Hara
toise
SiNaPsA`
19 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyПон 03 Aвг 2009, 11:08 pm

А другаров, сигурен е дека не купил фалсификат?

И на тоа предупредија вчера.... :(
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyПон 03 Aвг 2009, 11:11 pm

Не знам, не го прашав. Smile

Појма немав дека ќе направат ваква збрка со картиве. :(
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyПон 03 Aвг 2009, 11:45 pm

Бе Перо напиша:
Не знам, не го прашав. Smile

Појма немав дека ќе направат ваква збрка со картиве. :(

На мајка им ситно-партиска uuuaaa uuuaaa

Нема шанси да се продале картите регуларно, се’ е тоа раздадено или продадено „на кило“, за после да се продава поскапо.
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyСаб 08 Aвг 2009, 2:05 am

Македонски спорт !? - Page 8 B7f1e8c63667edefb4faf09d7ddaaec9

ПУ-ПУ НЕ ВАЖИ!!!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyПон 10 Aвг 2009, 6:41 pm

Денес на вести видов баш срамни сцени од замената на картите uuuaaa uuuaaa uuuaaa

Како бре некој не се налути до толку да го искрши некого од тие на ФФМ што го направил овој циркус!?!?
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyПон 10 Aвг 2009, 7:38 pm

eftimoskatb напиша:
Денес на вести видов баш срамни сцени од замената на картите uuuaaa uuuaaa uuuaaa

Како бре некој не се налути до толку да го искрши некого од тие на ФФМ што го направил овој циркус!?!?
Е, и јас бев во гужвата.

Цели 2,5 саати се буткав во таа смеса од луѓе, и на крај излегов со водена маица како да сум ја извадил од река!
Немаше апсолутно никаков ред, ниту огради, ниту полицајци. Имаше само една нервозна маса луѓе кои се буткаа и пцуеја. На една девојка и` се слоши и се онесвести, двајца се качија на кровот од таа руинирана билетарница, сите се лепевме од пот и се газевме...
Јас дури и се исончав малку на носот и на лицето од сонцето што печеше. тра-ла-ла

Сериозно, ова е голема СРАМОТА!
ФФМ се идиоти!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyВто 11 Aвг 2009, 8:17 pm

Нашите репрезентативци денес успеаја и да се степаат на тренинг.
Седлоски божем треба да е капитен, ама со вакво однесување... Да е паметен тренерот, прво нешто што треба да направи е да му ја одземе капитенската лента на Седлоски, а за утре да ги изостави од составот и Седлоски и Попов, а богами и Наумовски кој непотребно се замеша.

Мое мислење е дека нов капитен треба да биде Игор Митрески.

Брука, катастрофа, не знам што повеќе да кажам...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyСре 12 Aвг 2009, 11:56 am

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
Денес на вести видов баш срамни сцени од замената на картите uuuaaa uuuaaa uuuaaa

Како бре некој не се налути до толку да го искрши некого од тие на ФФМ што го направил овој циркус!?!?
Е, и јас бев во гужвата.

Цели 2,5 саати се буткав во таа смеса од луѓе, и на крај излегов со водена маица како да сум ја извадил од река!
Немаше апсолутно никаков ред, ниту огради, ниту полицајци. Имаше само една нервозна маса луѓе кои се буткаа и пцуеја. На една девојка и` се слоши и се онесвести, двајца се качија на кровот од таа руинирана билетарница, сите се лепевме од пот и се газевме...
Јас дури и се исончав малку на носот и на лицето од сонцето што печеше. тра-ла-ла

Сериозно, ова е голема СРАМОТА!
ФФМ се идиоти!

Лелееее, страшно..... Видов на вести двајца дечки со такви маици. КАТАСТРОФА. И после оди бодри ја Македонија, да те видам, или биди некаков патриот кога морони се изживуваат врз луѓето...... uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyСре 12 Aвг 2009, 11:59 am

Бе Перо напиша:
Нашите репрезентативци денес успеаја и да се степаат на тренинг.
Седлоски божем треба да е капитен, ама со вакво однесување... Да е паметен тренерот, прво нешто што треба да направи е да му ја одземе капитенската лента на Седлоски, а за утре да ги изостави од составот и Седлоски и Попов, а богами и Наумовски кој непотребно се замеша.

Мое мислење е дека нов капитен треба да биде Игор Митрески.

Брука, катастрофа, не знам што повеќе да кажам...

Ама имаат ли крај овие циркуси околу денешниов натпревар!? Што им бидна па на тие сељачиштата??? Тој Седлоски уште кога ќе го видиш, се гледа дека е некој тежок опинок.
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyСре 12 Aвг 2009, 12:30 pm

Кога картите за утакмицата со Шпанија беа пуштени и во останатите градовите, на локалната ТВ го дадоа секретарот на фудбалскиот потсојуз во Штип да каже, нели кога ке се продават картите. Тој кажа де тоа ке биде во петокот во 8 часот од канцеларијата на сојузот. Екипа на истата ТВ во тоа време дојде пред просториите, но наместо да се продават картите, имаше голем натпис со објава дека картите се распродадени ??!! иако ниту беа почнале ни да се продаваат. По чаршиските кулоари се зборува дека ХАџијата Ристо со друштвото требало да лапнат околу 90.000 евреја од картите. Умно нема што Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS


Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyСре 12 Aвг 2009, 5:06 pm

Поздрав до раководството на ФФМ со песната...

Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyСре 12 Aвг 2009, 7:01 pm

Хихихи, а Ролекс саатите... lol! lol! lol! А бе непресушен извор на комедии е фудбалов вечер!


Перооо, се спремаш ли????? Перо изгледа отишол да фати позиција! тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyСре 12 Aвг 2009, 7:02 pm

А најтажно од се’ ми е што на работниците што работеа на трибината не им дале карти за вечер.....
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyЧет 13 Aвг 2009, 1:46 am

eftimoskatb напиша:


Перооо, се спремаш ли????? Перо изгледа отишол да фати позиција! тра-ла-ла

Само што се вратив, а инаку отидов уште од 5:30 да ја осетам атмосферата низ кафанчињата во Дебар маало и распеаните навивачи.

Утре ќе раскажам на подолго зошто сум премногу уморен, сега само ќе кажам дека отсега на утакмици ќе одам само со навивачка група Винари од Неготино! Дечките се супер, еден од нив имаше труба и беа главни на север! Нормално и јас со нив. king
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyЧет 13 Aвг 2009, 10:53 am

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:


Перооо, се спремаш ли????? Перо изгледа отишол да фати позиција! тра-ла-ла

Само што се вратив, а инаку отидов уште од 5:30 да ја осетам атмосферата низ кафанчињата во Дебар маало и распеаните навивачи.

Утре ќе раскажам на подолго зошто сум премногу уморен, сега само ќе кажам дека отсега на утакмици ќе одам само со навивачка група Винари од Неготино! Дечките се супер, еден од нив имаше труба и беа главни на север! Нормално и јас со нив. king

lol! lol! ТоП! Ајде денес чекаме една анализа afro

Јас во првото полувреме се избезумив од радост, ама..... Не траеше долго.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyЧет 13 Aвг 2009, 2:30 pm

Одличен коментар на читател на страницата на А1, во врска со текстот за лажните ролекси:

6. Iko од Skopje на 12.08.2009 во 17:09 напиша:

Falsifikati bile a ? Isto ko mojata karta za vecerasniov natprevar... :(
Вратете се на почетокот Go down
harizma
Тупаџија
Тупаџија
avatar


Број на мислења : 7
Локација : Skopje
Регистриран на : 2009-08-13

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyЧет 13 Aвг 2009, 2:38 pm

eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:


Перооо, се спремаш ли????? Перо изгледа отишол да фати позиција! тра-ла-ла

Само што се вратив, а инаку отидов уште од 5:30 да ја осетам атмосферата низ кафанчињата во Дебар маало и распеаните навивачи.

Утре ќе раскажам на подолго зошто сум премногу уморен, сега само ќе кажам дека отсега на утакмици ќе одам само со навивачка група Винари од Неготино! Дечките се супер, еден од нив имаше труба и беа главни на север! Нормално и јас со нив. king

lol! lol! ТоП! Ајде денес чекаме една анализа afro

Јас во првото полувреме се избезумив од радост, ама..... Не траеше долго.

a кој не беше надвор од себе, во тие моменти или поточно во 1во полувреме
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyЧет 13 Aвг 2009, 8:30 pm

Их, не знам од каде да почнам...

Бидејки тргнав многу рано, сите на улица ме прашуваа: „Абе отиде ти?“, а една баба за шалот на којшто пишуваше Македонија, ме праша:„Извини дечко, а оваа марамата од која партија ти е?“ lol! lol! lol!
После како што кажав, се најдовме со Винарите во Дебар маало и солидно се распеавме. Ептен ме бендисаа, сите се шегаџии и фантастични навивачи, северната трибина пееше под нивно водство.
Градот беше многу убав, сите беа со некакви навивачки реквизити, сите беа весели и патриотски расположени, се слушаше песна од секој ќош, убаво време, новинарски екипи во паркот... се` беше некако раздвижено.

Новата северна трибина е преубава. Има повеќе влезови од јужна, има еден огромен ходник, убаво осветлен и чист, големи тоалети...веројатно сега и соблекувалните на играчите ќе се под северната трибина, затоа што од таму излегоа на терен.
Атмосферата на стадионот-феноменална! Имаше и бранови (3-4) и правење на едно големо македонско знаме (и на север и на југ), преполни трибини (имаше луѓе што седеа на скалите)... Имаше и една бина поставена пред источната трибина на која пред натпреварот пееја Борис Трајанов, Влатко Лозановски и оној Влатко од Морал, Бојана...

Пред натпреварот громогласно го скандиравме името на Артим Шаќири, кој вчера се прости од репрезентацијата. Му благодариме за се`, а засекогаш ќе го памтиме оној ретко убав гол од корнер против Англија.

И јас ќе пукнев од радост за двата гола на Пандев, посебно за вториот кога му ја „измести кичмата“ на Пујол. Smile
Бев многу гласен, како и секогаш.

И така...разбрав дека на ТВ, преносот баш и не чинел, м?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyЧет 13 Aвг 2009, 8:55 pm

Шо убава рецензија cheers Браво, и за присуството, и за навивањето! Аплауз Македонија

Кај мене преносот беше главно во ред, иако некако публиката не се слушаше многу, освен при крај во еден дел. Мислев дека Б. Трајанов залудно се обидува да ја мотивира публиката, како да не му одговараше.

А да, и заборавив да кажам: Каролина ТАПА ја испеа химната.

Во секој случај, оној Пандев е златно дете. Ми се чини како и Господ да го сака! Аплауз Аплауз
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyЧет 13 Aвг 2009, 9:05 pm

eftimoskatb напиша:

А да, и заборавив да кажам: Каролина ТАПА ја испеа химната.
Стварно тапа беше, некако многу ја развлече, ние навивачите никако не можевме да се синхронизираме со неа.

А иначе, јас ептен си ја запеав „Кога падна на Пирина“ баш кога пееше Борис. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyЧет 13 Aвг 2009, 9:10 pm

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:

А да, и заборавив да кажам: Каролина ТАПА ја испеа химната.
Стварно тапа беше, некако многу ја развлече, ние навивачите никако не можевме да се синхронизираме со неа.


Се осети тоа! Луѓето си ја пеат нормално, таа ја влече ко бапчорка! И заврши без врска, наместо да го подигне крајот, испадна дека не знае дали и’ е тоа последна строфа или не и’ е - јас барем такво чувство имав Exclamation Question

Златен Тоше, не можам да го прежалам...
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyЧет 13 Aвг 2009, 9:12 pm

eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:

А да, и заборавив да кажам: Каролина ТАПА ја испеа химната.
Стварно тапа беше, некако многу ја развлече, ние навивачите никако не можевме да се синхронизираме со неа.


Се осети тоа! Луѓето си ја пеат нормално, таа ја влече ко бапчорка! И заврши без врска, наместо да го подигне крајот, испадна дека не знае дали и’ е тоа последна строфа или не и’ е - јас барем такво чувство имав Exclamation Question
Она веројатно сакаше да ги испее сите три строфи, ама навивачите ја прекинаа со аплауз после втората. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyЧет 13 Aвг 2009, 9:25 pm

Не ќе е лошо да се потсетиме...

Го викавме и Аце, и Шакира...
Му благодариме за се`! Македонија Македонија Македонија
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyЧет 13 Aвг 2009, 9:37 pm

Аце lol! lol!

Штета што не му дозволиле да игра малку.... Тоа ќе беше вистинско простување!
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 EmptyПет 14 Aвг 2009, 12:33 am

eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:

А да, и заборавив да кажам: Каролина ТАПА ја испеа химната.
Стварно тапа беше, некако многу ја развлече, ние навивачите никако не можевме да се синхронизираме со неа.


Се осети тоа! Луѓето си ја пеат нормално, таа ја влече ко бапчорка! И заврши без врска, наместо да го подигне крајот, испадна дека не знае дали и’ е тоа последна строфа или не и’ е - јас барем такво чувство имав Exclamation Question

Златен Тоше, не можам да го прежалам...
Леле и јас приметив дека некој многу лошо започна со песната,па уште полошо ја продолжи и ужасно ја заврши,не видов кој пее,ама поаматерски здравје...за срамота.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонски спорт !? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонски спорт !?
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: СПОРТ-
Отиди до: