ФОРУМОТ Е НАШ
Македонски спорт !? - Page 2 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Македонски спорт !? - Page 2 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Македонски спорт !?

Go down 
+15
eftimoskatb
Lidija
MARKO
ivi
Бе Перо
abrakadabra
Pancho Villa
OPINOK
Green Power
GokaGrozni
CENTO
Venco
Scarlett O'Hara
toise
SiNaPsA`
19 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyСре 17 Сеп 2008, 11:49 pm

ВО 2 период Македонија губи со 43-35,20 секунди до полувреме
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyСре 17 Сеп 2008, 11:51 pm

ЧЕНТО напиша:
ВО 2 период Македонија губи со 43-35,20 секунди до полувреме
Сега баш и јас тоа гледам, првата четвртина сме ја изгубиле со 22-10! Ај, сега е 8 поени разлика, достижна.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyЧет 18 Сеп 2008, 12:58 am

Португалија-Македонија и официјално 77-68 на 22 секунди до крај,лош спортски ден за мене,а и за сите нас,повеќе среќа во сабота :(
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyЧет 18 Сеп 2008, 1:03 am

ЧЕНТО напиша:
Португалија-Македонија и официјално 77-68 на 22 секунди до крај,лош спортски ден за мене,а и за сите нас,повеќе среќа во сабота :(
И сега? Имаме шанси уште?
Знам дека треба да ја победиме Естонија дома, што најверојатно ќе го направиме, ама и така нема да бидеме сигурни, нели?
Ах бе, зошто се` мора да искомплицираме?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyЧет 18 Сеп 2008, 1:15 am

Бе Перо напиша:
ЧЕНТО напиша:
Португалија-Македонија и официјално 77-68 на 22 секунди до крај,лош спортски ден за мене,а и за сите нас,повеќе среќа во сабота :(
И сега? Имаме шанси уште?
Знам дека треба да ја победиме Естонија дома, што најверојатно ќе го направиме, ама и така нема да бидеме сигурни, нели?
Ах бе, зошто се` мора да искомплицираме?
....Зошто да биде ПРОСТО, кога може да биде СЛОЖЕНО... Evil or Very Mad Evil or Very Mad :cry:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyЧет 18 Сеп 2008, 1:19 am

нема да се македонци ако не ја заебат работтата на крај
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyЧет 18 Сеп 2008, 1:24 am

Се е ова поради менталитетот. Не може истата репрезентација дома да ја направиме сол, а во гости да изгубиме и тоа не така малку, 10 поени разлика.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyЧет 18 Сеп 2008, 1:28 am

голем проблем се и нашите очекувања дека ние сме пласирани на европско дека португалија ке ја победиме и слично и кога ке изгубиме или нема да ги исполниме очекувањата многу тешко ни пага
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyЧет 18 Сеп 2008, 1:35 am

toise напиша:
голем проблем се и нашите очекувања дека ние сме пласирани на европско дека португалија ке ја победиме и слично и кога ке изгубиме или нема да ги исполниме очекувањата многу тешко ни пага
Да, ама и објективно сме поквалитетни од Португалија и штета е како тоа не го докажуваме. Штета ќе биде ако оваа генерација која ни е најдобра во последните неколку години, не отиде на Европско првенство.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyЧет 18 Сеп 2008, 1:43 am

последиците треба да ги сноси прво стручниот штаб (и онака е доста неквалитетен) а и кошаркарите пошо ние како публика дадовме се од себе
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyЧет 18 Сеп 2008, 3:36 pm

Не грижете се ќе не биде








за по риба
Вратете се на почетокот Go down
abrakadabra
Тупаџија
Тупаџија
abrakadabra


Број на мислења : 69
Локација : west london
Регистриран на : 2008-09-03

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: брука македонска   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyЧет 18 Сеп 2008, 5:27 pm

катастрофа на мак репрезентацијата во португалија, таа португалија во скопје беше катастрофално поразена. сега ни треба победа над естонија и ништо друго. ако не ке си седиме дома
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyПет 19 Сеп 2008, 2:24 am

abrakadabra напиша:
катастрофа на мак репрезентацијата во португалија, таа португалија во скопје беше катастрофално поразена. сега ни треба победа над естонија и ништо друго. ако не ке си седиме дома
Верувам дека ја научиле лекцијата од поразот во Португалија и дека ќе победиме во Скопје против Естонија, а здравје наредна година ќе ги гледаме на Европското првенство во Полска Basketball
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyСаб 20 Сеп 2008, 5:11 pm

SiNaPsA` напиша:
abrakadabra напиша:
катастрофа на мак репрезентацијата во португалија, таа португалија во скопје беше катастрофално поразена. сега ни треба победа над естонија и ништо друго. ако не ке си седиме дома
Верувам дека ја научиле лекцијата од поразот во Португалија и дека ќе победиме во Скопје против Естонија, а здравје наредна година ќе ги гледаме на Европското првенство во Полска Basketball
Се надеваме на убедлива победа вечерва и пласман по 10 годишен пост на едно големо кошаркарско натпреварување,вечерва ќе си ја подигнеме картата за Полска bounce
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Конечно пласман   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyСаб 20 Сеп 2008, 10:52 pm

Конечно пласман на ваков спортски собир и уште една голема радост за нас македонците во овие никакви времиња ни донесоа спортистите,честитки со оваа песна баш сега ја слушам
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyНед 21 Сеп 2008, 1:08 am

мило мие што крајот го краси делото
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyНед 21 Сеп 2008, 1:13 am

Браво за нашите кошаркари! Честито пласман на Европското првенство! cheers
Се надевам дека и таму ќе имаме забележителен настап!

Иако, морам да кажам дека ме нервираше што допуштија предност од околу 30 поени да се стопи на 12.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyНед 21 Сеп 2008, 1:17 am

Го видовте ли Перо Антиќ како се обеси на кошот? :D :D :D
Беља ќе напраеше, можеше да го искрши, да се прекине натпреварот и да им ја дадат службена. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyВто 23 Сеп 2008, 3:46 pm

Македонија во третиот шешир за ждрепката за избор на групите за Европското првенство во кошарка во Полска наредната година.
Повеќе инфо и МНОГУ добар краток клип (кореографија) има на:
http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=16941
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: БРАВО МАКЕДОНИЈА !!!   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyВто 23 Сеп 2008, 5:17 pm

Basketball ЗАКОН СМЕ ЗА КОШАРКА



Македонија се пласира на ЕП
сабота, 20 септември 2008

Нашите кошаркари славеа со 87:75 против Естонија и со тоа успеаа да го освојат првото место во квалификациската групата Б, што носи пласман на Европското првенство
Македонија вечерва слави на кошаркарски план. Со победа над препрезентацијата на Естонија влегуваме во европската елита, обезбедувајќи пласман на Европското првенство во Полска.
Нашите кошаркари славеа со 87:75 и со тоа успеаа да го освојат првото место во квалификациската групата Б.

Натпреварот беше без неизвесности, бидејќи македонските кошаркари цело време водеа дури и со по над 20 кошеви разлика. При крајот ја покажаа македонската традиционална слабост кога наместо да се доврши започнатата добра игра, имаше мал пад на играта.
Сепак големата разлика во квалитет меѓу нашите и естонските кошаркари на крајот го донесе очекуваниот резултат.

Европското првенство, ќе се одржи наредната година во Полска.
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyВто 23 Сеп 2008, 5:19 pm

Кошаркарите сместени во третиот шешир
понеделник, 22 септември 2008

Македонија од третиот шешир заедно со Србија, Британија и Летонија ќе ги чека противниците во групата за Европското првенство 2009 година
На 8 ноември во Варшава ќе се изврши жребот за распределба на репрезентациите по групи кои ќе се натпреваруваат на Европското кошаркарско првенство 2009 година, кое ќе се оддржи во Полска.
16 национални тимови ќе бидат распределени во 4 групи, ќе се игра по систем секој со секого, а само последнопласираниот во групата нема да продолжи во втората фаза.
Според постигнатите резултати, македонската кошаркарска репрезентација ќе се наоѓа во третиот шешир заедно со Србија, Велика Британија и Летонија.
Во првиот шешир се наоѓаат селекциите на Русија, Шпанија, Литванија и Грција, во вториот се Германија, Хрватска, Словенија, Турција, а од четвртиот своијата група ќе ја чекаат Израел, Полска, Бугарија и уште една репрезентација, која ќе се пласира преку дополнителни квалификации.
За потсетување дека Македонија по вторпат во својата историја ќе биде дел од елитниот собир на Стариот континент. Првпат „Црвено-жолтите“ беа дел од најдобрите европски селекции во 1999 година, но за разлика од тогаш кога беа втори во квалификациската група, овојпат се изборија за првото место на табелата.
Денеска репрезентативците беа примени кај премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, кој им го честиташе успехот, а Агенцијата за млади и спорт ги награди со 20 илјади евра.
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Македонија 46-та !!!   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyПет 10 Окт 2008, 3:09 am

Најголем успех на фудбалската репрезентација на Македонија од нејзиното постоење до сега. На најновата ранг листа на ФИФА, сега сме 46-ти, што за мене е голем успех на фудбалерите, со оглед на околностите во македонското фудбалско првенство и работењето на ФФМ.
ИЗВОР: http://www.ffm.com.mk/mak/vest.asp?id=2067
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyПет 10 Окт 2008, 2:14 pm

SiNaPsA` напиша:
Најголем успех на фудбалската репрезентација на Македонија од нејзиното постоење до сега. На најновата ранг листа на ФИФА, сега сме 46-ти, што за мене е голем успех на фудбалерите, со оглед на околностите во македонското фудбалско првенство и работењето на ФФМ.
ИЗВОР: http://www.ffm.com.mk/mak/vest.asp?id=2067
Одиме уште погоре,после Исланд и лавовска борба на малиот остров ,се качуваме во први 40,нека пукнат душманите,ама со малку повеќе среќа ќе ја гледаме Македонија и на светско првенство,па макар и да не постигнеме ниту еден гол. bounce
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyСре 15 Окт 2008, 11:35 pm

Ме разочараа фудбалерите вечерва. Примивме многу евтин гол и не успеавме цел натпревар макар и да израмниме. Еден Исланд да не можат да го тепаат брее...изгледа ние на таа рибарска држава им станавме редовни муштерии, прво во ракомет едно 15-16 пати не елиминираа во баражите, а сега и ова...
Многу слаба игра, иако имавме неколку шанси.
Гоце Седлоски - слабо одигра, често правеше грешки.
Тасевски - убедливо најслаба игра од сите, една добра работа не направи на натпреварот.
Шумуликоски - незабележителен.
Пандев - требаше да постигне гол кога излезе еден на еден. Во Лацио давал голови од сто пати потешки ситуации.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
ivi
Тупаџија
Тупаџија
ivi


Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 EmptyЧет 16 Окт 2008, 12:18 am

Бе Перо напиша:
Ме разочараа фудбалерите вечерва. Примивме многу евтин гол и не успеавме цел натпревар макар и да израмниме. Еден Исланд да не можат да го тепаат брее...изгледа ние на таа рибарска држава им станавме редовни муштерии, прво во ракомет едно 15-16 пати не елиминираа во баражите, а сега и ова...
Многу слаба игра, иако имавме неколку шанси.
Гоце Седлоски - слабо одигра, често правеше грешки.
Тасевски - убедливо најслаба игра од сите, една добра работа не направи на натпреварот.
Шумуликоски - незабележителен.
Пандев - требаше да постигне гол кога излезе еден на еден. Во Лацио давал голови од сто пати потешки ситуации.

се на се и среќа ни недостасуваше амо тоа ни е не искористивме тоа што можевме и резултатот е тој ШТЕТА! :( :(
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонски спорт !? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонски спорт !?   Македонски спорт !? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонски спорт !?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: СПОРТ-
Отиди до: